Wojewódzki Sztab Wojskowy w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 sierpnia 2018
UROCZYSTA ZBIÓRKA Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
We wtorek 14 sierpnia 2018 r. w przeddzień 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej, w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie żołnierzy i pracowników RON z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego.


Szef WSzW płk Jarosław MOLISAK zwracając się do zebranych podkreślił jak duże znaczenie dla odradzającej się Polski, ówczesnej Europy i świata miała "Bitwa Warszawska", stoczona przez armię polską z wojskami bolszewickimi 15 sierpnia 1920 roku. 

"W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, w sposób szczególny pamiętajmy o znanych i bezimiennych, bohaterskich obrońcach Ojczyzny, oddając im należny hołd. Nasi przodkowie dając przykład największej determinacji, życiem i przelaną krwią zapisali najwazniejsze karty historii oręża polskiego. Dzisiaj to my jesteśmy ich spadkobiercami. Dla nas, żyjących współcześnie, Święto Wojska Polskiego symbolizuje chwalebne wartości naszych poprzedników..." - powiedział Szef WSzW.

Następnie podziękował wszystkim zgromadzonym za owocną współpracę, życzył dalszych sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.


Uroczystość zakończyła projekcja filmu poświęconego wydarzeniom sprzed 98 lat.
Dołączona galeria zdjęć: UROCZYSTA ZBIÓRKA Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
generuj pdf
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Kielcach
Wojska Polskiego 251
25-205 Kielce
tel. 261174110
fax. 261174160
wszwkielce.sekretariat@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane